Închide anunțul

Samsung BlueDupă o revanșă dintre Samsung Blue din Coreea de Sud și Fnatic din Europa, echipa sponsorizată de Samsung poate sărbători o victorie. Meciul incitant dintre cei doi titani s-a încheiat cu o victorie clară pentru Samsung Blue în minutul 42 cu un scor de 11:16 și o diferență de 10 de aur. Echipa albastră a lui Samsung s-a confruntat deja o dată cu Fnatic la Campionatul Mondial din acest an în League Of Legends, când nu a fost suficient și a suferit o înfrângere, din cauza căreia, spre deosebire de echipa soră Samsung White, nu se poate lăuda cu un scor curat, dar totuși câștigă a doua etapă a grupelor cu o mână clară.

Înainte de meciul de astăzi cu Fnatic, Samsung Blue a jucat împotriva LMQ a Chinei, dar, așa cum era de așteptat, nu au avut nicio șansă și după 47 de minute de meci, sud-coreenii au avut pe Dade (Kassadin) la mijloc, Acorn (Maokai) în vârf, Spirit. (Rengar) junglă, Deft (Twitch) în linie ) Sprijinul ADC și Heart (Janna) finalizat. A doua etapă a grupelor a turneului s-a încheiat astăzi, iar din 3 octombrie putem aștepta cu nerăbdare play-off-urile, unde vom urmări din nou performanțele ambelor echipe Samsung.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ / / < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //Samsung Blue